اسید سولفوریک ,قیمت فروش اسید سولفوریک ,اسید سولفوریک چیست ,سودپرک ,اسید کلریدریک ,فروش اسید کلریدریک , قیمت اسید کلریدریک ,اسید کلریدریک چیست تهران اسید

» » بی کرومات پتاسیم | پتاسیم دی کرومات

بی کرومات پتاسیم | پتاسیم دی کرومات

بی کرومات پتاسیم | پتاسیم دی کرومات

در رابطه با کسب اطلاعات راجع به قیمت خرید و فروش بی کرومات پتاسیم با ما تماس حاصل فرمایید.

مشخصات محصول :

  • نام شیمیایی : بی کرومات پتاسیم.
  • اسامی مترادف با بی کرومات پتاسیم : پتاسیم بی کرومات، پتاسیم دی کرومات، Potassium dichromate.
  • فرمول شیمیایی : K2Cr2O7.
  • گرید محصول : 1. دی کرومات پتاسیم صنعتی.
  • برند : بی کرومات پتاسیم روس.

پتاسیم بی کرومات چیست ؟

پتاسیم دی کرومات نمک اسید کرومیک یا همان اکسید کروم سبز است. این ترکیب شیمیایی و غیر ارگانیک به شکل کریستال های نارنجی مایل به قرمز روشن می باشد.و بوی متمایز کننده ای ندارد.

وزن مولکولی آن 294/18 g/mol بوده، بی کربنات پتاسیم چگال از آب بوده، در آب گرم به سرعت و در آب یرد به آرامی حل می شود و در الکل غیر قابل حل است. دمای ذوب آن 398 و نقطه جوش آن 500 درجه سلسیوس می باشد.این ترکیب عمدتا توسط سدیم بی کرومات جایگزین می شود.

موارد مصرف و کاربرد دی کرومات پتاسیم :  

دی کرومات پتاسیم عامل اکسیدکننده بسیار قوی است و این ترکیب برای تمیز کردن ظروف آزمایشگاهی، بهتر از سایر ترکیبات آلی است که در نقاشی لعابی و رنگ کردن شیشه مورد استفاده قرار می گیرد.

بی کرومات پتاسیم بسیار خورنده است و در تولید رنگدانه همچنین به عنوان ماده نگهدارنده چوب، تولید چرم ، سفیدکننده و ... استفاده می شود.

لازم به ذکر است این ترکیب در اثر گرما گاز سمی کرومیوم ایجاد می کند. دی کرومات پتاسیم در درجه اول بر دستگاه تنفسی باعث زخم، تنگی نفس، برونشیت، ذات الریه و آسم می شود همچنین می تواند دستگاه گوارش ، کبد ، کلیه ها و سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد. این ماده سرطان زا شناخته شده است و موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه و سرطان حفره سینوس می شود.

این ترکیب در پزشکی به عنوان قابض ، ضدعفونی کننده و سود سوزآور ( سودپرک) مورد استفاده قرار می گیرد همچنین به همراه تنگستن و آهن در صفحه نمایش pyrotechnic مورد استفاده قرار می گیرد.

بسته بندی : بی کرومات پتاسیم در کیسه های 25 کیلوگرمی موجود می باشد.

ایمنی دی کرومات پتاسیم :

گوارش این ماده و همچنین تماس پوستی با آن خطرناک است و موجب حساسیت و سوزش چشم ها و پوست می شود.

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند. smile smile

مقاله اسید کلریدریک


تگ های مطلب :

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :